We’ve updated our Terms of Use to reflect our new entity name and address. You can review the changes here.
We’ve updated our Terms of Use. You can review the changes here.

Da'at (Monotype Records​/​MA10)

by T'IEN LAI

/
1.
Serca miast zatrzymują się Serca mas zatrzymują się Serca gwiazd zatrzymują się
2.
Jitron 07:50
Wartki nurt starych rzek Płynie wciąż, wypływa ze źródeł jej Nie ze słów, lecz przez słowo Z nicości w byt, z powrotem w nieskończoność Z ona ma twarz promiennej dziewczyny Tęczówki jej jak ziarna bursztynu Otchłań jest jej koroną Z nicości w byt, z powrotem w nieskończoność
3.
Tron 07:53
4.
Gloria 07:05
5.
Tzimtzum III 11:10

about

Recorded by Łukasz Jędrzejczak and Kuba Ziołek in 2012 and 2013.
During recording we used: radio sets, guitar effects, voices, synthesizers, guitars
Mixed by Kuba Ziołek.
Cover photo: ambrotype by Hanna Zamelska

www.monotyperecords.com

Da'at - w kabale tłumaczone zazwyczaj jako "wiedza". Jest nazwą jedenastej, "ukrytej" sefiry, która symbolizuje całość stworzenia i jedność dziesięciu sefirot.


T’ien Lai to marka papierosów palonych przez głównego bohatera powieści Philipa K. Dicka – w wolnym tłumaczeniu z języka japońskiego znaczy „niebiańska muzyka”. T’ien Lai to masy pogłosów, szumów radiowych i lawiny dronów, z których wyłaniają się rytmy, harmonie, a czasem i piosenki. T’ien Lai to miejskie demony, których wybryki mają zaburzać ustalone hierarchie i porządki społeczne, polityczne i ekonomiczne. Duet Kuba Ziołek i Łukasz Jędrzejczak zaprasza do wzięcia udziału w miejskim rytuale wyzwolenia i nieporządku, w którym kicz i cepelia przenikają się ze świętością i prawdą, tworząc nierozerwalny związek.

credits

released October 30, 2013

.............................................................................


Człowiek uwolnił wszechświat globalnych mocy na tej planecie – prawdziwego współczesnego Lewiatana. W imię absolutnej wolności stworzył system, którego współczesne oblicze zwraca się ku ustanowieniu absolutnej kontroli wszystkich nad wszystkimi. Podarował sobie przestrzeń ucieczki (wirtualną), tylko po to, aby tym skuteczniej kontrolować uciekinierów.

Internet nie wywiązał się z rewolucyjnych nadziei, jakie w nim pokładano (przynajmniej na Zachodzie). Subtelne strategie manipulacji i kontroli sieci (które już niedługo przestaną być subtelne) oraz wzrastające do absurdalnych rozmiarów zaśmiecanie internetu sprawią, że niedługo to medium nie będzie zdolne do stymulowania jakiejkolwiek przemiany społeczno-gospodarczej, nie mówiąc już o wzmacnianiu wolności obywateli.

Sztuka jest pozbawiona rdzenia, jej układ nerwowy jest w strzępach. Radykalna nowość w sztuce była zawsze związana z pojęciami Prawdy i/lub Postępu, a współcześnie oba te pojęcia stały się zakładnikami procesów rynkowych i nieograniczonej akumulacji kapitału. Internet zniszczył sztukę w modernistycznym rozumieniu. Internet jest w samej swej istocie hiperkonserwatywny. Skupia w sobie wszystkie tradycje i historie świata i uzmysławia, że jesteś ich wiecznym niewolnikiem.

Hiperkonserwatyzm jest imieniem tej epoki. Ideologia neoliberalna wykreowała współczesne społeczeństwo Zachodu jako byt w fazie inercji, bezczasowości i stagnacji. Przekłada się to na zadowolenie obywateli ze status quo, jakkolwiek poziom tego status quo by się nie obniżał z roku na rok. Cały czas jesteśmy łudzeni obietnicą technokratycznego i technologicznego raju, nieświadomi tego, że każdy technokratyczny raj jest rajem tylko dla nielicznych.

Wciąż wpływowa ideologia post-modernizmu uzmysłowiła nam, że wszystko jest tekstem, więc żadna rewolucja, ani radykalna zmiana nie są możliwe. Współcześnie post-modernizm jest jednak już tylko reliktem pewnej mody o wyraźnie konserwatywnym odcieniu, która pozornie wzmacnia demokrację, a tak naprawdę nie pozwala złamać neoliberalnego status quo. Prowadzi ono do urynkowienia wszystkich sfer życia i zamiany społeczeństwa wyłącznie w nośnik niekończącego się, absurdalnego obiegu kapitału.

Żyjemy w niebezpiecznych i paradoksalnych czasach, w których strategie kontroli i manipulacji tym silniej oddziałowywują, im więcej wolności obiecują, a także w czasach, w których im więcej obietnic wolności zawiodło, tym zasadniej legitymizuje się kontrolę i przemoc jawną (brzmi znajomo, prawda?). Nie jest ważne czy jesteś z prawicy, czy z lewicy, czy jesteś liberałem, czy socjalistą… ale czy jesteś świadomy procesów, które definiują twoje człowieczeństwo, czy może stałeś już się cyborgiem - atomem niewiedzy skrojonym na miarę swoich czasów.

license

all rights reserved

tags

about

Milieu L'Acéphale Warsaw, Poland

Millieu L'Acephale is an art collective dedicated to creating and promoting popular music outside mainstream. It includes members of Stara Rzeka, T'ien Lai, Clinamen, Alameda, Innercity Ensemble, Javva and others

contact / help

Contact Milieu L'Acéphale

Streaming and
Download help

Report this album or account

Milieu L'Acéphale recommends:

If you like Da'at (Monotype Records/MA10), you may also like: