Duch tornada (Instant Classic​/​MA 20)

by ALAMEDA 5

/
1.
d u c h 02:45
2.
Spectra 09:38
3.
Duch tornada 08:11
4.
5.
Kora 07:12
6.
Homunkulus 03:06
7.
8.
9.
10.
Tzimtzum IV 04:46
11.
Farmakopea 07:05
12.
Ono Sendai 03:33
13.

about

Duch tornada is a title track from Alameda 5's new album that will be released in the April of 2014 (courtesy of Instant Classic). Album was recorded by Artur Maćkowiak (as a part of Obserwatorium dźwięku project in MCK, Bydgoszcz) and mixed by Kuba Ziołek.

Cover artwork: Bartosz Zaskórski
bartoszzaskorski.blogspot.com

Alameda 5:

Jacek Buhl (Jachna/Buhl, Trzy Tony, Glabulator, ex-Variete, ex-Trytony, ex-Henryk Brodaty)

Rafał Iwański (HATI, X:Navi:Et, Innercity Ensemble, Kapital)

Łukasz Jędrzejczak (So Slow, T'ien Lai, Duży Jack)

Mikołaj Zieliński (Alameda 3, T'ien Lai, Rara)

Kuba Ziołek (Alameda 3, Stara Rzeka, Innercity Ensemble, Hokei, Kapital, Ed Wood, T'ien Lai)

guest appearances on 'Duch tornada'

Radek Dziubek (Dwutysięczny, Innercity Ensemble)

Wojtek Jachna (Jachna/Tarwid/Karch, Innercity Ensemble, Jachna/Buhl)

Tomek Glazik (Kult, Glabulator)

Ela Schulz

Hanna Trubicka

credits

released May 11, 2015

"Kotojelenia można zobaczyć tylko na leśnych polanach w czarnozielonym świetle tornada. Kotojeleń jest bowiem duchem tornad i trąb powietrznych, o zwinności i sile kota oraz szybkości jelenia. W jego zielonoczarnych oczach trzaskają błyskawice. Kotojeleń potrafi unieść nawet najcięższe brzemię rozpaczy i beznadziei, lęku, apatii i śmierci. Kiedy zostaje przywołany, cały ciężar czarnej magii i negatywnych sił zostaje wciągnięty z powrotem do źródła i wessany w czarny lej. Tego ducha nie mogą przywołać żadne słowa, a tylko całkowita pustka.

Musisz znaleźć małą, okrągłą polanę, otoczoną krzewami, ale otwartą z jednej strony. Na środku polany na stercie czarnych kamieni umieść kryształowy barometr. Kamienie są gładkie, wypolerowane przez nasienie ze snu. Teraz stań na północnym skraju polany. Wszystkie myśli i uczucia wyrzuć przez kość ogonową. Zostanie z ciebie szkielet z kryształowych kości. Kiedy ciało wtopi się w mech, temperatura obniży się o dwadzieścia stopni w ciągu dwudziestu trzech sekund, barometr zacznie spadać, aż imploduje w czarnym świetle. Wtedy w zielonoczarnym świetle tornada ujrzysz kotojelenia.

Kotojeleń będzie stał przez sekundę zatrzymanego czasu. Potem usłyszysz świst wiatru wśród drzew, koci jęk przechodzący we wrzask, czarne kamienie zawirują swobodnie wokół kotojelenia. Niebo i drzewa, jezioro i rzekę, wszystko wciągnie wirujący lej. Nie zostanie kamień na kamieniu. Kotojeleń jest duchem totalnej rewolucji i totalnej zmiany. Kotojeleń jest duchem czarnej dziury."

W.S.Burroughs "Zachodnia kraina"

license

all rights reserved

tags

about

Milieu L'Acéphale Warsaw, Poland

Millieu L'Acephale is an art collective dedicated to creating and promoting popular music outside mainstream. It includes members of Stara Rzeka, T'ien Lai, Clinamen, Alameda, Innercity Ensemble, Javva and others

contact / help

Contact Milieu L'Acéphale

Streaming and
Download help

Report this album or account

Milieu L'Acéphale recommends:

If you like Duch tornada (Instant Classic/MA 20), you may also like: